Najbliższy obóz gitary klasycznej

Darłowo, Ośrodek Gitarowy Neptun

23 sierpnia

12.00

Menu
0 Comments

Andrea Tacchi – gitary

Urodzony w 1956 roku, Andrea Tacchi dorastał w magicznym mieście Florencji w czasach, gdy była pełena warsztatów rzemieślniczych i warsztatów, gdzie można było znaleźć niezliczoną ilość wysokiej jakości artefaktów stworzonych przez dobrych rzemieślników. Od najmłodszych lat i z wielką wyobraźnią, Andrea zrobił wiele dzieł z różnych materiałów, które znalazł. W swoich młodzieńczych latach stworzył kilka stosunkowo prymitywnych gitar, a następnie poznał argentyńskiego zesłańca, Ricardo Brané, który przeprowadził się do regionu Chianti i po wielu perypetiach zaczął tworzyć gitary i lutnie.

Wspólne prace przy tworzeniu gitar klasycznych

Wiele dowiedziałem się od Ricardo Brané, przyjaźń została przerwana przez wczesną śmierć Brané’a w wieku 44 lat. W latach 80. Andrea Tacchi spotykał się i spędzał czas z Robertem Bouchetem i Danielem Friederichem oraz z obu tych legendarnych twórców, którzy nauczyli się wielu praktycznych rzeczy; tworzenie narzędzi i przyrządów, często w odniesieniu do kopii notatek warsztatowych Roberta Boucheta, a także czerpanie inspiracji z duchowej ścieżki tworzenia instrumentów, z której fizyczny statek staje się sztuką. Dodatkowe możliwości spotkania i uczenia się od innych znakomitych wykonawców Robert Ruck, Ignacio Fleta i José Romanillos dodali wiele do zrozumienia przez Andreę umiejętności gitarzysty.

W połowie lat 90. Andrea Tacchi został przeniesiony, by zrobić pierwszą z wielu replik gitary Roberta Boucheta. Podobnie wyprodukował wiele replik lub „Omaggio” do pracy mistrzów Barcelony, Enrique Garcii i Francisco Simplicio. Wykorzystując lub napędzany jego wyobraźnią i chcąc wypróbować nowe pomysły, Andrea opracował dwa modele gitar na koncert; Coclea i Thucea, całkowicie z własnego projektu. Coclea powstaje z bardzo uporządkowanego i geometrycznego podejścia do kształtu, wymiarów i ciężaru głównych części.

Thucea z połączeniem świerku i cedru w płycie rezonansowej wywodzi się z obserwacji i podziwiania jakości brzmienia niektórych gitar klasycznych, takich jak Torres, z trzema lub czterema elementami płyty rezonansowej i rozszerzeniem tego pomysłu na zastosowanie dwóch różnych gatunków drewna na fronton gitary. Instrumenty te są oczywiście bardzo różne od modeli „Omaggio”, ale podobnie mają silnych zwolenników wśród wielu dobrych gitarzystów i profesjonalnych wykonawców na całym świecie.

gitary klasyczne anrea tacchi

Warto obcować z gitarowym dziełem sztuki

Mamy niezmiernie szczęście, że możemy mieć przynajmniej jedną gitarę; zwykle model „Omaggio a Robert Bouchet”, od Andrea Tacchi każdego roku. Spędziwszy razem kilka dni w warsztacie we Florencji i wokół niego, mieliśmy dobrą okazję, aby przejrzeć niektóre z jego nadzwyczajnej jakości części drewnianych i odkryć nasze wzajemne sympatie i antypatie. Z niecierpliwością czekamy na następną gitarę.

Jedna z gitar klasycznych tego twórcy pojawiła się swego czasu w filii sklepu https://lutniczy-outlet.waw.pl

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *