Najbliższy obóz gitary klasycznej

Darłowo, Ośrodek Gitarowy Neptun

23 sierpnia

12.00

Menu
0 Comments

Gitary Ramirez

Tylko najrzadsze i najbardziej renomowane gitary z różnych epok w przeszłości zwracają wielką uwagę na to, że grający, artyści nagraniowi i kolekcjonerzy mają wspólny język wyrażający, jak cenna jest gitara – nie w sensie pieniężnym, ale w sposób, w jaki obecność konkretnej gitary wypełnia pomieszczenie, w sposób, w jaki jego obecność inspiruje grającego, a sposób, w jaki gitara jest po prostu taka, jakiej nikt wcześniej nie widział.

Takie gitary, które przychodzą na myśl, są bardzo szczególne w naszych książkach, na przykład: słynny Antonio de Torres „La leona” (patrz replika Fritza Obera), 1927 Francisco Simplicio SP / CSAR i 1957 Hermann Hauser II (np. Julian Bream ) aby wymienić tylko kilka. Jednak jedna z bardzo wyjątkowych gitar pojawiła się niedawno w naszym showroomie wśród legendarnej, rzadkiej i zadziwiającej kolekcji, a otrzymała uwagę w sposób, jakiego nie mogliśmy sobie wyobrazić.

ramirez1Jak wiesz, pod koniec 2015 roku kolekcja Russell Cleveland trafiła do naszej posiadłości, naszego salonu / muzeum, a zatem trafiła w ręce wielu świetnych graczy, którzy mieli szansę (i nadal mają szansę) na zakup, a także grać na tych instrumentach. Z tą rodziną gitar wyszedł jeden znakomity instrument, takie, w których byliśmy zdmuchnięci – w 1969 roku José Ramírez 1a „AM”, należący do legendarnego mistrza Andrés Segovia.

Galeria gitar klasycznych

Jak widać w galerii na stronie produktu i kilku zdjęciach na tym stanowisku, ten Ramírez 1a wygląda jak normalny, bardzo dziewiczy, bardzo ostry José Ramírez, a nie spodziewalibyśmy się niczego po rodzinie lutników, która dostarczyła standard dla gitar klasycznych od samego początku w 1882 roku.

Jednak wszyscy, którzy widzieli tę konkretną gitarę i wszyscy, którzy ją grali, niezależnie od tego, czy nagrywali w niej wideo w naszym salonie, czy też nie, byli z niej absolutnie zainspirowani. Te obrazy po prostu sprawiają, że dawna gitara Andrés Segovia nie ma sprawiedliwości. Dlatego stworzyliśmy kilka słów od przyjaciół GSI – graczy i artystów nagrywających – którzy mieli okazję doświadczyć tego monolitu instrumentu.

Postanowili podzielić się wrażeniami z nami z 1969 r. José Ramírez 1a „AM”, który niegdyś był własnością Segovii. Wraz z wieloma nagranymi przez nas filmami i następującymi słowami uważamy, że ten instrument został odpowiednio i słusznie omówiony w odpowiedni sposób.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *